To czego doświadczasz podczas podróżowania jest warte każdych pieniędzy! – TRAVELview z Tomaszem Nowobilskim

 TRAVELview to seria wywiadów z podróżnikami, emigrantami i innymi interesującymi osobami, które mam nadzieję zainspirują Was i zmotywują do spełniania Waszych marzeń.

Tomasz to 27-letni online-marketer. Pochodzi z Polski, ale ostatnie kilka lat spędził pracują i mieszkając w Berlinie. W wolnym czasie Tomasz gra na gitarze, uczy wspinaczki i, jak sam mówi, stara się korzystać ze „wszystkiego co Berlin oferuje”.

Opowiedz o swojej ostatniej podróży? 

Przez miesiąc podróżowałem po Tajlandii w celu zwiedzenia i doświadczenia tego kraju na tyle, na ile mogłem.

 Co zmotywowało Cię by to zrobić?

Zawsze chciałem spróbować podróży samemu i po prostu pobyć trochę w samotności. Przed podróżą czułem się wykończony pracą biurową i przytłoczony nieudanym związkiem. Zwyczajnie potrzebowałem dużej przerwy od tamtego życia i po prostu zrobiłem to. Czytałem dużo książek o podróżach i te wszystkie historie w internecie o samotnych podróżnikach i zawsze myślałem, że byłoby wspaniale tego spróbować – udać się w miejsce, którego w ogóle nie znasz, z ludźmi, o których nic nie wiesz i nie rozumiesz ani słowa w ich języku, a wszystko co masz to jeden plecak, by doświadczyć czegoś kompletnie nowego i znaleźć się poza swoim wygodnym i bezpiecznym światem.

Czego najbardziej żałujesz? Czego najbardziej się bałeś?

Nie żałuję niczego!

Nie martwiłem się wcale zbytnio przed wyprawą i mówiąc szczerze nawet jej dokładnie nie zaplanowałem. Na pewno nie na tyle na ile powinienem. Nie sprawdziłem wszystkich informacji, a same bilety kupiłem niecałe 2 tygodnie przed podróżą…

Co było najbardziej motywujące?

Spotkałem  masę podobnych mi ludzi – samotnych podróżników, którzy tak jak ja szukali czegoś irracjonalnego i byli zdani tylko na siebie, żeby móc zobaczyć te wszystkie piękne miejsca i zwyczajnie nie martwić się o pieniądze, itp. Wielu miało podobne jak ja doświadczenia życiowe i podobne powody, dla których porzucili wszystko i udali się w długą podróż (niektórzy nawet na 1-2 lata!). Trzeba szukać szczęścia w każdy dostępny sposób!

Najcenniejsza lekcja życiowa jaką wyniosłeś?

Samo podróżowanie to pomieszanie dobrych i złych przygód, ale wszystkie były czymś zupełnie nowym i ekscytującym – i zdecydowanie wartym swojej ceny! Brak spokojnego snu przez 3 noce pod rząd w głośnym hostelu, ugryzienie małpy, test na malarię w szpitalu (!)m ale też spotkania z fascynującymi ludźmi, wspinaczka u boku morza, rozmowy z mnichami… wszystko to było fascynujące i warte każdej minuty!

Samotna podróż pozwoliła mi też na spokojne przemyślenia, odpoczynek i docenienie mojego codziennego życia. To niesamowite jak bardzo oczyszcza się przy tym umysł.

Czy podróżowanie zmieniło Twoją osobowość?

Nie wiem czy tak już zostanie ale ogólnie myślę teraz dużo bardziej pozytywnie i więcej uwagi poświęcam małym, prostym przyjemnościom w życiu. Nie martwię się już tak bardzo tym co mnie stresuje. Myślę, że każda podróż sprawia, że stajesz się dużo mądrzejszy!

Czy zmieniło się też Twoje podejście do kraju ojczystego?

Im więcej podróżujesz tym bardziej zaczynasz dostrzegać to czego ci tak naprawdę brakuje i co chciałbyś mieć na co dzień. Podróże to wielka frajda, ale po jakimś czasie orientujesz się jaka to przyjemność i luksus spać w wygodzie, czy mieć łazienkę bez jaszczurek, dzikich kotów czy karaluchów.

Co byś powiedział tym, którzy chcieliby podróżować lub wyjechać ale zbyt się boją? 

To proste: przestań tylko o tym myśleć i zrób to – nie ma potrzeby wszystkiego dokładnie planować. A 90% rzeczy, które chcesz zabrać są Ci całkowicie zbędne. Świat jest tak niesamowicie wielki i piękny, a nasze życia krótkie i ulotne – nigdy nie jest za późno, by podróżować i jeśli masz jakieś wymarzone miejsca, których jeszcze nie widziałeś, nie czekaj!

Nic nie jest niebezpieczne jeśli tylko zachowasz zdrowy rozsądek. Wcale nie potrzebujesz też nie wiadomo jakich pieniędzy, a doświadczenia, które zdobędziesz są warte każdej ceny. Nikt nigdy nie będzie w stanie zabrać Ci wspaniałych wspomnieć z wyprawy!


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

 

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s