Mały Raj

Pomimo, że część wysp karaibskich jest mocno turystyczna, większość rejonów pozostaje dzika i trudno dostępna dla człowieka. I całe szczęście, bo to największy atut tego miejsca – natura na Karaibach jest praktycznie całkowicie bezpieczna – a to, co możemy tu zobaczyć i czego doświadczyć jest po prostu nieocenione.

Samo przebywanie na dzikich, rajskich plażach dostarcza niezapomnianych wrażeń. Ale obcowanie z samą przyrodą – pływanie z żółwiami, obserwacja przepięknej rafy koralowej, spotkania z rekinami wielorybimi (gatunek nieagresywny, żywiący się planktonem), oglądanie z bliska iguan, krabów i innych przepięknych stworzeń – to wszystko doświadczenia nie mające sobie równych. Cały zewnętrzny świat, ze swoimi najnowszymi technologiami i wszelkimi rzeczami materialnymi przestaje mieć znaczenie, kiedy znajdziecie się chociaż na chwilę w miejscu jak rezerwat Petite Terre na Gwadelupie.

Należy pamiętać, że w takich rejonach naturę obserwujemy. Nie dotykamy, nie gonimy ani w żaden inny sposób nie stresujemy zwierząt. Absolutnie i pod żadnym pozorem nie karmimy ich – turyści często próbują podawać im chleb czy cukier – to im w najlepszym wypadku szkodzi! Większe ryby, jak np. barakuda mogą stać się agresywne, jeśli uznają, że atakujemy ich teren – mogą nas nawet ugryźć. I chyba nie muszę wspominać, że w żaden sposób nie naruszamy i tak już dość zniszczonej przez działania człowieka rafy koralowej. W tych miejscach jesteś gościem – zachowaj się stosownie.

 


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

2 myśli w temacie “Mały Raj”

  1. Jak można dostać się na Petite-Terre? Czy kursują tam regularnie jakieś łódki z np. Saint-Francois, czy trzeba wybrać się na własną rękę?
    Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s