Polacy na Karaibach

Tyle wspaniałego dzieje się od czasu, kiedy powstał ten blog. Dostaję od Was masę pozytywnych i motywujących wiadomości, planujecie wakacje i przeprowadzki na Karaiby (niektórzy już tu są!), chcecie zmieniać swoje życie, czujecie się zainspirowani by działać.

Praktycznie codziennie coś związanego z Życiem pod Palmami mnie zaskakuje. Jak na przykład wiadomości od innych Polaków tu mieszkających.

Jakiś czas temu na mój blog natknęła się Joanna. Zainspirowała mnie do stworzenia grupy na facebook’u dla Polaków mieszkających na Karaibach. Szybko okazało się, że jest nas tu znacznie więcej, niż komukolwiek mogłoby się wydawać:

Gwadelupa – wyspa, która zaskakuje mnie każdego dnia swoją cudowną, bujną roślinnością, wspaniałymi i przepysznymi owocami, aromatycznymi przyprawami… Wyspa, która urzeka swoimi przepięknymi plażami, wzdłuż i wszerz, o rozmaitych barwach piasku począwszy od białych jak mąka po czarne niczym pyłek węgla. Liczne wodospady, czynny wulkan, styl życia Kreoli

Co jednak najbardziej mnie tu zaskakuje? Polacy!!! Poznałam cudownych ludzi, którzy tu mieszkają. Wcześniej nie szukałam, bo wychodziłam z założenia, że gdzie jak gdzie, ale na Gwadelupie to ja rodaka nie spotkam. Do czasu… Pewnego dnia, w sklepie usłyszałam polską rozmowę – i zaczęło się szukanie, szperanie w internecie.

Z pozytywnym skutkiem! Nie minęło dwa tygodnie a już zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie. Frekwencja była powalająca! W naszej facebook’owej grupie jest już 20 osób, a z tajnych źródeł wiadomo mi, że jest Nas tu jeszcze więcej tylko owe osobniki nie posiadają magicznego facebook’a i część jeszcze nawet nie wie, że my wiemy, że oni są.

Joanna

To prawda. Jest nas tu naprawdę sporo. Jesteśmy w różnym wieku, mieszkamy w różnych częściach wyspy i pracujemy w bardzo różnych zawodach. Od sportowców, przez weterynarzy, po znanych pianistów. Pochodzimy z różnych części Polski. Ale mimo, że dopiero co się poznaliśmy zachowujemy się jak starzy przyjaciele. Jesteśmy niezwykle gościnni, chętni do pomocy, zakochani w tradycyjnej polskiej kuchni, o której moglibyśmy rozmawiać godzinami… Zafascynowani Karaibami i wszystkim, co życie tu oferuje. Zdziwieni i niesamowicie szczęśliwi, że się znaleźliśmy.

Szczegółowe informacje na temat życia na Karaibach znajdziesz w e-booku:

Kierunek Karaiby

.


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

2 myśli w temacie “Polacy na Karaibach”

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s