Dlaczego Karaiby?

Większość osób, planując wakacje lub przeprowadzkę w tropiki myśli o krajach azjatyckich: Filipiny, Tajlandia, Malezja czy Indonezja. Jednak kraje te, pomimo że są piękne i stosunkowo tanie, nie są pozbawione szeregu poważnych problemów.

Bardzo słabo rozwinięta infrastruktura, niezwykle duże zanieczyszczenie środowiska, bieda, problemy społeczne oraz całkowicie różne od europejskich, trudniejsze do nauki języki.

Karaiby to w części terytorium Unii Europejskiej. Mamy wyspy holenderskie, francuskie (przynależne bezpośrednio do UE – brak formalności) i brytyjskie. Infrastruktura jest tu dobrze rozwinięta, zarobki są dość wysokie i wszędzie można dogadać się znając tylko język angielski lub francuski. I co najważniejsze – Polacy, jako obywatele Unii mogą mieszkać i pracować na wyspach francuskich bez żadnych problemów. Natomiast mieszkać można w zasadzie bez większych przeszkód na każdej wyspie (niektóre oferują też obywatelstwo w przypadku np. zakupu nieruchomości). O dokładnych opcjach pracy na Karaibach poczytasz tu.

Codzienny widok w drodze do mojego biura.
Codzienny widok w drodze do mojego biura.

Dodatkowo wyspy te są dziś świetnie skomunikowane ze sobą nawzajem oraz z Europą, a firmy lotnicze oferują coraz niższe ceny (ostatnio w promocji padł kolejny rekord: przeloty z wysp francuskich do Paryża za 300 Euro w obie strony). Koszt życia na Karaibach wcale nie jest też wysoki – pyszna i świeża lokalna żywność jest tania, a większość atrakcji – oczywiście darmowa. Karaiby to również miejsce gdzie wspaniała, piękna, dzika natura nie została jeszcze przez człowieka zniszczona – jest tu nieskazitelnie czysto, w przeciwieństwie do rajów azjatyckich, gdzie masowa turystyka, uprawy, hodowle i połowy już zniszczyły i bardzo silnie zanieczyściły większość terenów.

Nie oznacza to, że na Wyspach Karaibskich nie ma żadnych problemów czy niebezpieczeństw. Jednak nie wpływają one prawie w żaden sposób na jakość codziennego życia, która jest tu bardzo wysoka.

Wspaniały klimat tropikalny, piękno natury, życie bez pośpiechu i niepotrzebnego stresu, oszałamiające widoki i zachody słońca, dostępne na wyciągnięcie ręki rajskie plaże, ogrody, wodospady oraz doskonała komunikacja z Europa, to wszystko sprawia, że Karaiby są świetnym wyborem na chwilową jak i długoterminową emigrację.

Szczegółowe informacje na temat emigracji na Karaiby znajdziesz w e-booku:

Kierunek Karaiby

.


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

 

6 myśli w temacie “Dlaczego Karaiby?”

  1. To bardzo ciekawe i pożyteczne co piszesz na tym blogu Catherine Sophie.Czuję się bardzo zmotywowana i planuję wyjazd na jesieni tego roku.Mam taką prośbę ,czy mogłabyś zamieścić więcej zdjęć życia w miasteczkach ,czyli budowle ,uliczki ,więcej widoków gdzie i jak ludzie mieszkają ,może trochę fajnej architektury.Myślę że nie tylko ja chętnie bym takie zdjęcia obejrzała.Pozdrawiam serdecznie .Teresa

    Polubione przez 1 osoba

  2. Ooo! Dałaś mi do myślenia! Zmobilizowałaś do wyjścia poza ciasne schematy myślenia i otworzenia się na inne opcje. Przecież w każdej sytuacji mamy tysiące różnych rzeczy do wyboru 🙂
    Dziękuję i pozdrawiam!
    Emilia

    Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s