Jak się nie bać? Jak zacząć żyć w pełni?

Teoretycznie pisanie tego bloga nie ma żadnego sensu. Nie przynosi żadnego zysku i zabiera mnóstwo cennego czasu. Ale codziennie coś mnie do tego silnie motywuje. Jak na przykład poznane dzięki temu, fascynujące osoby: podróżujące, działające, robiące często bardzo nietypowe rzeczy.

Jedną z takich osób jest Magdalena Szpilka, która niedawno porzuciła swoje bezpieczne, poukładane życie w Irlandii i wyruszyła z całą swoją rodziną na Kostarykę, by doświadczyć czegoś nowego.

Magdalena prowadzi angielskiego bloga Tap Into Wellbeing, niedawno zaczęła również blogować po polsku. Możecie ją też znaleźć na facebooku: facebook.com/Magdalena.Szpilka.

Wodospad Rio Celeste na Kostaryce

Oto jej ostatnia wypowiedź na YouTube, w której opisuje swoje przeżycia związane z wielką zmianą życiową, jaką była przeprowadzka do Kostaryki:

„Życie ma i jasne i ciemne strony. Tak jak nie ma dnia bez nocy, a nocy bez dnia, nasze życie czasem jest pełne radości i zadowolenia, a czasem daje nieźle popalić. Oczekiwanie, że kiedyś wszystko się poukłada idealnie skazuje nas na cierpienie, bo zamiast pozwolić życiu objawiać się w pełni spektrum, chcemy wyciąć tylko to, co przyjemne i uniknąć tego co przykre. Ale to powoduje, że żyjemy w strachu przed tymi trudnymi momentami i gdy się pojawiają panikujemy czy cierpimy.
W tym filmiku mówię o pewnej umiejętności i podejściu, które sprawia, że przestajemy bać się życia i tego co ze sobą niesie. Pozwalamy mu płynąć… i doświadczać go w pełni.”


Prawdopodobnie spodoba Ci się mój eBook „Jak odnaleźć swój raj”, bo chcesz zobaczyć jak wyglądała moja emigracja na Karaiby.


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

4 myśli w temacie “Jak się nie bać? Jak zacząć żyć w pełni?”

  1. Właśnie skończyłam czytać o Pani artykuł w Twoim Stylu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, ma Pani w sobie mnóstwo pozytywnej energii. Zainspirowała mnie Pani do zmian w swoim życiu. Choć dopiero za niedługo zaczynam studia, już myślę o emigracji, może kiedyś nawet na Karaiby. Życie proste, w zgodzie z naturą jest piękne. Cieszę się, że są na świecie tacy ludzie, jak Pani. Czytając tego bloga ogromnie Pani zazdroszczę i gratuluję zarazem odwagi i wytrwałości w spełnianiu marzeń. Wszystkie Pani rady są przemyślane i pomocne. Nie myślała Pani nigdy o prowadzeniu warsztatów motywujących? Jest Pani wzorem, naprawdę. Dzięki Pani wierzę, że ja też dam radę spełnić swoje marzenia. Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt! 🙂

    Polubienie

    1. Dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że moja historia motywuje do działania! Co do warsztatów – nie wiem nawet do końca co to takiego, póki co skupiam się na napisaniu książki, o którą czytelnicy bloga bardzo proszą. Pozdrawiam również i życzę błogiego odpoczynku w te dość długie w tym roku Święta!

      Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s