Najpiękniejsza kobieta z Karaibów

Spotykam ją na parkingu przed domem. O tej porze, w weekend, trudno znaleźć tu miejsce – mieszkańcy okupują lokalną plażę hotelową.

Widząc, że krzątamy się przy aucie otwiera szybę samochodu i pyta, czy wyjeżdżamy. Mówię jej, że jak tylko koleżanka przepakuje rzeczy. I pytam, czy przypadkiem nie jest Miss Guadeloupe…

Arlène widuję często w tym miejscu – miewa tu liczne sesje zdjęciowe. Młoda, szczuplutka dziewczyna, która zawsze ma na sobie autentyczny, piękny uśmiech – rzadkość wśród dzisiejszych piękności, które zwykle prezentują tylko wyuczone pozy i miny.

Ucinamy sobie małą pogawędkę, jakże naturalną na Gwadelupie. Tutaj nikt się nie śpieszy, nawet do pracy. Dowiaduję się, że marzeniem Arlène jest zostać architektem. Kto wie, może kiedyś dane nam będzie razem zaprojektować coś ciekawego?

To co uderza mnie najbardziej w tej dziewczynie to nie tylko jej fenomenalna, wzorcowa wręcz, kreolska uroda: mieszanka najróżniejszych ras i rysów. To również jej autentyczna skromność i przedzierająca się przez nią radość – kolejne typowe cechy prawdziwych Kreoli na Gwadelupie. Miss idealna – reprezentująca prawdziwy charakter tego miejsca.

Arlène reprezentuje obecnie Gwadelupę w konkursie Miss World, który odbędzie się za 2 dni, w Sobotę, 19 Grudnia. Będziecie oglądać? Ja chyba po raz pierwszy w życiu się skuszę i wiem, komu będę kibicować…

 


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

10 myśli w temacie “Najpiękniejsza kobieta z Karaibów”

   1. To było w Chinach, więc o nieludzkiej porze dnia nawet dla europejskiej strefy czasowej. 😉
    Poza tym, jeśli o czymś decyduje jury, to nie można tego traktować poważnie, bo nie istnieje żaden racjonalny powód takiego, a nie innego wyboru. To znaczy, może i istnieje powód racjonalny, ale zakładamy, że wszystko odbywa się uczciwie. 🙂

    Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s