Jak zmienić życie na lepsze?

„Kiedy dorastasz wszyscy mówią Ci, że musisz zaakceptować świat takim, jaki jest i po prostu się dostosować. Że nie powinieneś z nim walczyć. Że powinieneś założyć rodzinę i korzystać z rozrywek i pracować na swoją emeryturę…

Takie życie to bardzo ograniczone życie. Można żyć inaczej. Wystarczy dostrzecjeden prosty fakt –  wszystko to, co nazywasz swoimżyciem, swoją rzeczywistością zostało dla Ciebie stworzoneprzezludzi, którzy wcale nie byli mądrzejsi niż Ty. I możesz to życie i tą rzeczywistość zmieniać, możesz na nią wpływać, możesz budować coś, z czego będą mogli korzystać też inni.

Gdy tylko uświadomiszsobie, że możesz mieć wpływ na to, jak wygląda Twoja rzeczywistość – że gdy poruszysz jedną rzecz, inne zaczną się zmieniać – będziesz w stanie samemu kształtować swoje życie. To prawdopodobnie najważniejsze, czego można się nauczyć – uświadomienie sobie, jak wielkim błędem jest myślenie, że rzeczywistość po prostu sobie „jest” i Cię otacza. I zrozumieć, że tak naprawdę to Ty otaczasz rzeczywistość. I ją zmieniasz. Ulepszasz. Pozostawiasz na niej swój ślad.

Dopiero gdy to zrozumiesz będziesz mógł i będziesz chciał zmieniać swoje życie na lepsze. Bo rzeczywistość to w wielu kwestiach jeden wielki bałagan. Gdy sobie to uświadomisz – nigdy już nie będziesz już tą samą osobą.”

Steve Jobs, podczas wywiadu w 1994 roku

 


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

4 myśli w temacie “Jak zmienić życie na lepsze?”

  1. Święte słowa! Kiedyś bałam się ryzykować, zmieniać, odbiegać od utartych stereotypów typu idź na studia, zdobądź pracę i… zupełnie jak gdyby po tym życie kompletnie się kończyło. Od kiedy zaczęłam łamać stereotypy, podejmowac własne decyzje, czuję się wolna i szczęśliwa !

    Polubienie

    1. Pawle, zycie jest ciaglym wyborem. Nie wydaje mi sie, zeby dalo sie raz sobie cos uswiadomic i nagle zmienic caly swoj swiat na lepsze za jednym zamachem. Uswiadomienie sobie czegos jest zaledwie pierwszym krokiem do celu. Ty juz ten pierwszy krok zrobiles – jaki bedzie Twoj drugi krok? 🙂

      Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s