Życie jest proste. Dlaczego tak je komplikujemy?

Wystąpienie Jona Jandai na słynnej konferencji TED od jakiegoś czasu robi w internecie furorę. Na czym polega jego sukces?

Czy to jego skromny charakter, zabawny akcent, czy może sposób w jaki przemawia? A może po prostu fakt, że to co mówi, to znana każdemu, najprostsza na świecie prawda? Prawda, o której na co dzień zapominamy?

 

Jon jest rolnikiem z Tajlandii. Razem ze swoją żoną Peggy w 2003 roku założył „Pun Pun Center”„Centrum Samodzielności” – ekologiczną farmę w okolicach miasta Chiang Mai.

Centrum jest sposobem promocji zrównoważonego stylu życia i odkrywania na nowo różnorodności i obfitości natury. Jon zajmuje się między innymi reintrodukcją rzadkich ziaren w rolnictwie. Regularnie organizuje również szkolenia pokazujące różne techniki pozwalające na prostsze życie u boku natury.

Oprócz tego Jon jest propagatorem naturalnego budownictwa w Tajlandii. Od ponad dekady pojawia się w mediach jako promotor prostszego i szczęśliwszego życia. Więcej informacji na temat jego działań można znaleźć na stronie: punpunthailand.org.

 


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

 

 

4 myśli w temacie “Życie jest proste. Dlaczego tak je komplikujemy?”

  1. A dlaczego nie jedno i drugie jednocześnie? Bawią mnie ludzie, którzy mówią, że „albo szczęście, albo kariera/pieniądze/sukces” – ja mam i jedno i drugie bo nigdy nie robiłam takich podziałów. Kluczem jest zrozumienie, że kariera/pieniądze/sukces są pochodną szczęścia, a nie odwrotnie.

   Polubienie

   1. A wtedy na początkach swojej kariery, kiedy pracowałaś bardzo długo pewnie byłaś zmęczona, to byłaś szczęśliwa? Teraz chyba po prostu zbierasz owoce wcześniejszej ciężkiej pracy.

    Polubienie

    1. Nie byłam prawdziwie szczęśliwa. Szczęście polegało na konsumpcji życia. To nie jest prawdziwe szczęście, tylko wygodne życie, które ciężko porzucać. Oczywiście, że ciężko pracowałam, ale to był rozwój, a nie praca sama w sobie. Nigdy nie były dla mnie priorytetem pieniądze, tylko nauka.

     Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s