Dlaczego ludzie się kłócą? O konserwatywnym i wizjonerskim spojrzeniu na świat

(Jeśli powyższy film się nie wyświetla – KLIKNIJ TU)

 


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

10 myśli w temacie “Dlaczego ludzie się kłócą? O konserwatywnym i wizjonerskim spojrzeniu na świat”

 1. Dzięki za ten wykład i poprzedni. Z natury jestem introwertyczką. Najgorsze co może mnie spotkać to tzw „babskie pogaduszki o niczym”. Dla mnie to jest horror. Co innego jesli rozmowa toczy się na jakiś ciekawy temat z zakresu np. historii, filozofii lub psychologii. Wtedy nie uwazam czasu za stracony. Do problemów podchodzę zadaniowo czyli nie roztkliwiam się i rozpaczam tylko myślę jakie znaleźć rozwiązanie. Analizując twoje wykłady , ku swojemu zdumieniu odnajduję się jako libertianka. Jest to dla mnie zaskoczenie gdyż uważałam się raczej za typ konserwatywny. Często zdumiewa mnie, że ludzie nie widzą tego co dla mnie jest oczywiste, np. problem frankowiczów w Polsce jest prosty do rozwiązania. Wszyscy przestaja spłacać raty do czasu az banki ustalą uczciwe rozwiązanie. Ale tutaj nie ma jedności, gdyż ludzie są tacy jak przedstawiłaś. Jestem przekonana, że ten mechanizm jest znany „tam na górze” i w związku z tym „owieczki na dole mozna bezkarnie strzyc”.
  Nie zgadzam się z Tobą w jednej kwestii, Uważam , że dodatki na dzieci są inwestycją a nie rozdawnictwem. Ponadto naiwnym wg mnie jest stwierdzenie, że bogaci będą się rozmnażać. A posiadanie rodziny jest najlepszą drogą do wzrostu duchowego.

  Polubienie

  1. Ale ja nie zaprzeczam, że należy biedniejszym pomagać. Ja tylko zauważam, że można to dużo lepiej robić, gdy nie jest to przymusowe. Każda charytatywna firma działa lepiej i ma dużo lepsze efekty niż rządowe programy.

   Polubienie

 2. Ja jestem 4w5 z tendencją libertariańską. Uwielbiam Twojego bloga, oglądam i czytam wszystko, co piszesz:) Bardzo to do mnie przemawia. Natomiast nie umiem określić czy z natury jestem wizjonerem czy konserwatystą. Mam trochę z jednego i drugiego typu.

  Polubienie

 3. Tak mnie zafascynował temat, że wypaliłam z pytaniem zanim dokończyłam oglądać wideło. Jestem chyba jakimś dziwnym przypadkiem, bo jestem czwórką z tendencją libertariańską. Twoje mini – wykłady dają mi dużo radochy. Jestem na bieżąco z czytaniem bloga odkąd dwa lata temu przeczytałam wywiad z Tobą w Twoim Stylu. Pozdrawiam z mojej „otwartej celi”
  ☺️

  Polubienie

  1. Nie ma, ale jest coś takiego jak logika i gdy dana osoba zaczyna z niej korzystać – będzie przyjmować różne rozwiązania (raz wizjonerskie, raz konserwatywne). Przykładowo ja jestem z natury wizjonerem, ale logiczne są dla mnie czasem i to dość często rozwiązania konserwatywne.

   Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s