Jak być wolnym człowiekiem i spełniać swoje marzenia?

(Jeśli powyższy film się nie wyświetla – KLIKNIJ TU)

 


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

8 myśli w temacie “Jak być wolnym człowiekiem i spełniać swoje marzenia?”

 1. Znalazłam twoje bloga przypadkowo, i chyba zostanę na dłużej! Boże na Karaibach! też bym chciała. Może się zainspiruję i też uda mi się spełnić marzenia 🙂

  Polubienie

 2. Po tym widele stwierdzam że od zawsze byłam nieświadomą libertarianką. Nigdy nie zwracałam uwagi na politykę. Nie interesuje mnie ona i nie odczuwam jej bezpośredniego wpływu na moje życie. Choć chyba nie mam jeszcze w sobie tych wszystkich cech libertarian, o których wspominasz, a bardzo bym chciała:)

  Polubienie

  1. Tak jak wspominałam – większość ludzi jest. To ci, którzy myślą, że są „w centrum” a tak naprawdę po prostu olewają politykę, bo polityki nie potrzebują – robią swoje.

   Co do cech – wszyscy je mają, tylko nie są tego świadomi. Mechanizmy psychologiczne, doświadczenie, itd. nam to „blokują” w pewien sposób. Dlatego rozwój osobisty ta dużo daje.

   Polubienie

 3. Od kilku lat mieszkam z rodziną w jednym z wymienionych przez Ciebie krajów. Podpisuję się obiema rękami pod tym wszystkim co powiedziałaś.

  Polubienie

 4. Jak myślisz, czy libertarianizm )i wszystkie te piękne cechy, które za tym idą) może być „uśpiony”, np. z powodu depresji, odcięcia od siebie?

  Polubienie

  1. Jest uśpiony w każdym człowieku. Jesteśmy wszyscy w pewnym sensie „więźniami” naszej psychiki. Dlatego właśnie uważam, że psychologia jest najpotężniejszą z nauk – ważniejszą nawet od matematyki. Bo co nam po matematyce, jeśli nie mamy logiki – czyli zdolności do trafnego obserwowania przyczyn i skutków.

   Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s