Kto rządzi światem? O pułapce państw i rządów

(Jeśli powyższy film się nie wyświetla – KLIKNIJ TU)

 


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

9 myśli w temacie “Kto rządzi światem? O pułapce państw i rządów”

 1. Czyli po Twoim rozumowaniu mozna sądzić że tzw mafia reprywatyzacyjna w Warszawie to tak naprawdę ludzie, którzy są przedsiębiorczy i nie powinno się ich karać. Słucham te Twoje wideła,
  dużo mądrych rzeczy z nich się dowiaduje o niektórych równiez wiedziałam wcześniej. Ale skojarzenie mam z taką książką którą zapewne czytałaś pt „Książę”. Główny bohater był tak jak Ty do gruntu racjonalny ale jak skończył to zapewne wiesz. Życzę Ci naprawdę wszystkiego dobrego aby spełniły się wszystkie Twoje plany itd Ale życie jest tak naprawdę mniej przewidywalne niż sądzisz i może dać pożądnego kopa w dupę i to nie raz. Wtedy wszystkie mądrości są tak naprawdę funta kłaków niewarte.

  Polubienie

   1. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/180991/ksiaze
    Jeśli chodzi o rządy to są one na usługach korporacji, którymi to z kolei kieruje garstka możnych tego świata. Ich celem jest wprowadzenie NWO.
    My jesteśmy tylko trybikami w całej tej maszynie. Dlatego wolność o której tak często wspominasz można uzyskać faktycznie tylko wewnątrz swojej głowy

    Polubienie

    1. Powiem Ci coś o teoriach spiskowych – z punktu widzenia psychologii – powstają, bo ludzie się boją. Ale nie rządów, czy NWO. One powstają, bo idea, że ktoś to wszystko kontroluje jest wygodna. Większość ludzi nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że świat to jeden wielki chaos. Przyjemniej jest myśleć, że ktoś nad tym panuje – i oczywiście obwiniać tych panujących o wszystko.

     I najciekawsza informacja – jeśli jesteś w takiej masowej histerii – to nie jesteś w stanie tego dostrzec.

     Polubienie

     1. To co dla ciebie wydaje się teorią spiskową dla innych może taką nie być. Polecam ci książkę Bogactwo i nędza narodów. David Landes która ładnie na tle historycznym pokazuje jak niektóre nacje czy grupy chciały sobie podporządkować innych. Autor jest wiarygodny i nie ma nic wspólnego z teoriami spiskowymi. Co do korporacji to mamy też dość sporo informacji i np. snowden i wikileaks sporo informacji ujawnili a wcześniej to były tylko „teorie spiskowe”.
      Fakty są takie, że bankierzy mają ogromną władzę i nie twierdzę że zależy im na NWO. Sama możesz sprawdzić niektóre rzeczy, oto parę przykładów:
      1) gdy firma chce sobie wybudować nowy budynek to ze względu na amortyzacje kosztów bardziej się opłaca budować na kredyt niż z własnych środków. Konsekwencje są takie że nawet jak firma ma pieniądze to i bierze pożyczkę z banku i traci na tym państwo.
      2) dużo się mówi o dotacjach, a wiesz że każda dotowana inwestycja
      z EU musi być podparta kredytem? Nie można tak po prostu wybudować z własnych środków nawet jak je mamy tylko trzeba brać kredyt więc ileś procent pieniędzy z inwestycji trafia do bankierów
      3) Ostatniego kryzys finansowy na świecie jest też dobrym przykładem władzy bankierów bo tylko na Islandii bankierzy odpowiedzieli za to co zrobili.

      Polubienie

      1. Wiem o tym wszystkim. Ale to nie pierwszy taki system w historii ludzkości. Zawsze tak było i zawsze tak będzie – bo analfabeci ekonomiczni co chwila dobierają się do władzy. Problemem jest system monetarny, który okrada klasę średnią, a więc najbardziej produktywne jednostki. To nie pierwsza taka rzecz, to się ciągle dzieje – i psychologia pokazuje że się prędko nie zmieni. Pozostaje wyobraźnia i nauka. Mądry bogaci się i żyje wolno nawet w najbardziej zniewolonych czasach.

       Polubienie

 2. Ostatnio w Toronto właściciele bloków podnieśli drastycznie czynsz. 300 lokatorów zjednoczyło się i przez 3 miesiące nie płaciło czynszu. No i co zrobii właściciele. Musieli pójść na ugodę , I to mi się bardzo podoba. Ludzie są swiadomi tego że w masie mają siłę. A co jest w Polsce? Nadal narzekania że nic nie jest zrobione z kredytami frankowymi. A z kolei kredytobiorcy złotówkowi narzekają : a dlaczego rząd ma pomagać frankowiczom a nie np nam. Jest rozwiązanie problemu tylko nikt tego nie widzi. Gdyby jedni i drudzy przestali płacić raty, to założę się że banki
  najpierw by straszyły, ale w konsekwencji musiałyby dojść do porozumienia i z jednymi i z drugimi gdyż im samym, czyli bankom po prostu groziłoby bankructwo. I rząd nie miał by tutaj nic do roboty. To jest właśnie to: wziąć sprawy w swoje ręce i nie patrzyć na rząd i na innych że ktoś to za nas załatwi.

  Polubienie

  1. To jest tzw. ekonomiczny analfabetyzm. Zobaczysz za parę/paręnaście najpóźniej lat (jeśli wynajmujący nadal będą siłą podnosić podwyżki najmu). Żeby to zrozumieć możesz przestudiować historię tzw. „rent control” np. w Nowym Jorku. Mechanizm jest prosty: ceny rynkowe rosną, właściciele nieruchomości podwyższają najem, wynajmujący się buntują, państwo siłą zakazuje podwyżek (rent control). Co się dzieje w efekcie? Żaden właściciel mieszkania nie będzie utrzymywał odpowiednio obiektu, który na siebie nie zarabia odpowiednich pieniędzy. W Nowym Jorku rent control doprowadziło do zniszczenia całych dzielnic – kiedyś piękne i utrzymane – dziś slumsowate, bo właściciele nie mają kasy na remonty etc.

   Każde kolektywne działania siłą kończą się źle dla tego kto tą siłę wymierza. Tak wygląda rzeczywistość. Nie stać Cię na mieszkanie – idziesz szukać innego, tańszego. Albo kombinujesz jak zarobić więcej. Zmuszanie kogoś, by coś Ci oddał, bo Ci się „należy” jest prostą drogą do porażki życiowej.

   Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s