Dlaczego kobiety są „słabsze, gorsze i głupsze” od mężczyzn?

(Jeśli powyższy film się nie wyświetla – KLIKNIJ TU)

 


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

6 myśli w temacie “Dlaczego kobiety są „słabsze, gorsze i głupsze” od mężczyzn?”

 1. Poza tym dług państwowy jest zawsze mniej istotny. ten którego trzeba się bać to dług prywatny i to zazwyczaj on jest źródłem wszelkich problemów. Choćby kryzys od 2007. Bańka nieruchomości była mocno skredytowana długiem prywatnym, co z kolei pociągnęło spadek konsumpcji + interwencjonizm państwa na rynku bankowym 😉 Delikatnie rzecz ujmując chory system – ale monetaryzm a nie socjalizm 😉

  Polubienie

  1. Nie, to jest właśnie przykład mylenia przyczyn ze skutkiem. Bańka nieruchomości wynika z interwencji rządów i banku centr. Gdyby banki same się regulowały – bańka nigdy by nie powstała. Bank, który dawałby kredyty „na gębę” szybko by upadł, czy raczej szybko by musiał zmienić taktykę bo by był blisku upadkowi.
   Natomiast gdy państwo/bank centr nie tylko reguluje stopy procentowe, ale też daje bankom „bailouty” czyli brak odpowiedzialności i do tego tworzy rynek mieszkań socjalnych – to powstaje bańka.
   Wytłumaczę to w jakimś widele 🙂

   Polubienie

 2. ups to ja już nic nie rozumiem 😉 Kiedyś napisałaś mi że ostatnim bastionem kapitalizmu było USA. USA ma bank centralny bodajże od 1913 roku wiec USA od dawna już nie jest kapitalistyczne… Prawda? Wkleiłem Ci link pokazujący że chyba troszkę nie wiesz o czym mówisz ale jakimś cudem zniknął, dlatego bardzo bym Cię prosił znajdź sobie ten materiał – jest zabawny przedstawiony w sposób satyryczny (choć w sumie to tragiczny): Culture in Decline | Episode #3 „C.V.D.” by Peter Joseph – na pewno nie będzie to strata czasu.

  Polubienie

  1. Tak, USA pod względem systemu monetarnego jest socjalizmem. Dlatego upada. Żyjemy w mieszankach socjalizmu z kapitalizmem, tyle że jak kiedyś w artykule pisałam, kapitalizm nie działa gdy wkraczają przymusy. Dlatego właśnie nie można za bardzo mieć kapitalizmu sprawnego i socjalizmu jednocześnie. Przykładowo służba zdrowia „prywatna” jest do kitu na naszym rynku bo już ten wolny rynek nie istnieje przez monopol państwa na zdrowie. To samo edukacja, to samo ropa, a dalej wszystkie gałęzie gospodarki.
   Ja to porównuję do raka – jeśli nawet minimalna jego ilość nie zostanie zniszczona, zaleczona, to rozleje się szybko na cały organizm.

   Polubienie

  1. To nie jest kwestia zaufania, tylko zwykłej obserwacji. Socjalizm jest zawsze odpowiedzialny za powstawanie długu państwowego, bo dług państwowy jak sama nazwa wskazuje – jest państwowy, a więc socjalistyczny. W kapitalizmie nie ma banku centralnego i nie ma odgórnie planowanego systemu monetarnego. Wolny rynek banków = brak długu państwowego, tylko długi prywatne.

   Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s