„Biblie” psychologii i perswazji – książki, które musisz przeczytać!

Wielokrotnie prosicie o tytuły książek, które polecam w temacie psychologii i perswazji. W związku z tym postanawiałam stworzyć listę najważniejszych tytułów, „Biblii” tych tematów, od której możecie zacząć.

Książki polecam czytać w kolejności ich wymieniania gdy wiele późniejszych wymaga znajomosci podstaw obecnych w tych pierwszych. Jeśli jednak temat nie jest dla ciebie nowy lub czytasz i oglądasz mojego bloga od dawna – spokojnie możesz je czytać w dowolnej kolejności.

Jak zawsze bardzo zachęcam do słuchania ich w formie audiobooków – ja już od lat właściwie nie czytam, tylko zawsze słucham, co pozwala mi pochłaniać nawet 2-3 tytuły tygodniowo. Jeśli jeszcze tego nie próbowaliście to polecam serwis Audible, z którego ja korzystam, bo oferuje 2 audiobooki całkowicie za darmo (KLIK).

Osobiście zawsze słucham książek w języku oryginalnym (tu angielskim), szczególnie, że większość jest czytana przez samego autora. Jest to też świetny sposób na błyskawiczną naukę języka (szczególnie, jeśli np. rozumiecie już w miarę angielski, a dalej macie problemy z mówieniem).

Jeśli jednak nie czujecie się na siłach i szukacie audiobooków po polsku to istnieje serwis Audioteka, z którego korzystała moja przyjaciółka i określiła go jako „dobry”. Niestety ich biblioteka jest raczej uboga w porównaniu z gigantem jakim jest Audible (dlatego właśnie warto uczyć się języków! Wasze możliwości rozwoju dosłownie się dziesiątkują).

LISTA KSIĄŻEK

(linki w tytułach do oryginałów na Amazon)

 1. Influence – Robert B. Cialdini
 2. The Power of Positive Thinking – Norman Vincent Peale
 3. How to Win Friends & Influence People – Dale Carnegie
 4. Start With Why – Simon Sinek
 5. Win Your Case  – Gerry Spence
 6. Impossible to Ignore – Dr. Carmen Simon
 7. Trump: The Art of the Deal – Donald J. Trump
 8. What Every BODY is Saying – Joe Navarro
 9. Pre-Suasion – Robert B. Cialdini
 10. The Secret to Selling Anything – Harry Browne
 11. Never split the difference – Chriss Voss

Lista będzie na pewno w przyszłości „apdejtowana”. Postaram się również stworzyć dodatkowe listy książek dla osób, które przebrną przez tą i będą chciały się zagłębiać w więcej szczegółow w temacie psychologii pozytywnej i perswazji.

Jeśli macie również jakieś swoje propozycje i chcielibyście się nimi podzielić z innymi i ze mną – piszcie tytuły, autorów i o czym dana książka jest w komentarzach pod tym wpisem.


Prawdopodobnie spodoba Ci się też mój eBook „Jak odnaleźć swój raj”, bo pokazuje potęgę znajomości psychologii.


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

4 myśli w temacie “„Biblie” psychologii i perswazji – książki, które musisz przeczytać!”

 1. Czy „How to win friends and influence people” to ta sama ksiazka co „How to win friends and influence people in digital age”?

  Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s