DLACZEGO LUDZIE CIĘ NIE ROZUMIEJĄ? Ostracyzm na przykładzie wegan


Prawdopodobnie spodoba Ci się mój eBook „Jak odnaleźć swój raj”, bo pokazuje jak podążać za intuicją i wbrew temu co mówią inni.


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

9 myśli w temacie “DLACZEGO LUDZIE CIĘ NIE ROZUMIEJĄ? Ostracyzm na przykładzie wegan”

 1. A ja wierzę, że to globaliści i grube ryby decydują o tym, które kraje będą rozwinięte,a które nie, a innowacyjność odgrywa drugą rolę. Cała reszta ma sens.

  Polubienie

  1. Gdyby tak było to by te kraje „globalistów” miały większe prawdziwe GDP, a nie te „biedne” kraje rozwijające się. Gdyby tak było to by Chiny nie uzyskały nigdy GDP na poziomie 8-9% jeszcze dekade temu.

   Polubienie

 2. Nie ukrywam, że z wielką chęcią czekam na artykuł, w którym poruszyłabyś ten temat 🙂 Ponadto, interesuje mnie przede wszystkim TWÓJ punkt widzenia, a nie psychologii. Nauka jaką jest psychologia bywa omylna, tak samo jak ludzie, którzy ją tworzą.

  Rzeczywistość dnia codziennego pokazuje natomiast, że teorie spiskowe mają tendencje do stawania się faktami opinii publicznej. Przykładów tego typu tendencji jest masa, a założę się, że będzie ich jeszcze więcej 😉 Jakąż mamy alternatywę w stosunku do teorii spiskowych? Którą to są rządowe wersje oficjalne wydarzeń…

  Nie sposób przejść obojętnie obok informacji zawartych w takim artykule – https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/11/16/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-36-jezus-chrystus-jest-synem-lucyfera/ Wielu może zanegować te informacje, ale gdy sprawdzi się owe treści to nie można mieć cienia wątpliwości co do tego, iż nie jest to wyssane z brudnego palca.

  Coś jest na rzeczy. Zresztą, sam termin jakim jest „teoria spiskowa” stał się sławny dzięki kampanii propagandowej CIA zaraz po zabójstwie JFK. Chciałbym przypomnieć, iż psychologia mówi również o czymś takim jak słownym mechanizmie obronnym – politycy bardzo często gdy zadaje im się niewygodne pytania, odpowiadają: TO JEST TEORIA SPISKOWA!

  Dziękuję za uwagę i udzielenie odpowiedzi!

  Polubienie

  1. Psychologia to ja! 😀
   A tak na poważnie, to gdy mówię o filtrze psychologii to nie mam na myśli „czystej” psychologii akademickiej bo ta oczywiście jest kilka dekad stara i nieaktualna w wielu kwestiach. Mam na myśli moje spojrzenie z całym zapleczem rzeczy związanych z psychologią i moich własnych wniosków i obserwacji.

   Wracając do teorii spiskowych – pytając „jakie mamy alternatywy” pokazujesz, że dałeś się złapać w pułapkę czarno-białego świata. Alternatywą dla teorii spiskowych nie są rządowe czy inne wersje. Alternatywą jest „not giving a f…”, czyli po prostu olewanie tematów, które nic nam nie dają w życiu.

   Filtr psychologii mówi, że cokolwiek powtórzone odpowiednio dużo razy staje się prawdą. Ludzie po prostu „wierzą” w to, co najczęściej słyszą. Dlatego teorie spiskowe wydają się „prawdopodobne”, pomimo, że są kompletnie durne i nielogiczne w większości przypadków (nie mówię, że zawsze). Z tego co ja obserwuję to zawsze jest proste rozwiązanie tych pytań, które teorie spiskowe stawiają (i potem bohatersko na nie odpowiadają :D). Piękny mechanizm, oparty na hipnozie, który oczywiście działa i przekonuje, ale w żaden sposób nie jest to „prawdą” w związku z tym.

   Co działa na takie rzeczy (efekt potwierdzenia)? Równoważenie informacji (różne źródła po mniej więcej tą samą ilość czasu/skupienia) i po prostu ograniczanie informacji, by nie paść ofiarą właśnie tych mechanizmów.

   Polubienie

 3. Hej,
  uwielbiam Cię!
  Byłam bardzo ciekawa jak rozwinie się ta dyskusja i jaką wywoła burzę, przy okazji pokazując brak umiejętności czytania ze zrozumieniem u wielu osób. Trzeba im przyznać- starali sie bardzo „udowodnić swoje racje” (ha ha ha). Po raz kolejny bezpardonowo obnażyłaś jak bardzo część ludzi jest zamknięta w swoich „świętych prawdach, faktach i ślepym zaufaniu ekspertom”. Po tym widele- Twoim komentarzu, myślę, że część z osób komentujących wpis o wegetarianiźmie zakończyła oglądanie go z rozdziawioną buzią.
  Pozdrawiam
  ps super sukienka! … mówiłaś, że dopiero co zaczęłaś szyć, a tu proszę- pełna profeska!

  Polubienie

   1. A jakie masz zdanie na temat tzw. „teorii spiskowych”? Dajmy na przykład te dwie:

    1.https://jarek-kefir.org/2014/06/25/organizmy-gmo-transferuja-obce-dna-do-naszego-krwiobiegu/

    2.https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2015/11/16/co-szatan-zrobil-z-biblia-cz-36-jezus-chrystus-jest-synem-lucyfera/

    Jak byś się do nich odniosła? Jakie jest twoja ogólna opinia dotycząca „teorii spiskowych” – NIE TYLKO TYCH, KTÓRE POZWOLIŁEM SOBIE PRZYTOCZYĆ?

    Polubienie

    1. Już wielokrotnie mówiłam o moim podejściu do nich: z punktu widzenia psychologii teorie spiskowe wypełniają rolę „porządkowacza” chaosu. Powstają zawsze tam, gdzie jest zbyt dużo informacji i ciężko je połączyć w całość. Wtedy pojawia się element wyimaginowanych „motywacji” zawsze są też „źli ludzie” albo jacyś kosmici 😀 I wszystko nagle zaczyna mieć sens.

     Ludzie nie są w stanie żyć z niepewnością, stąd teorie spiskowe. Co nie oznacza, że jakaś ich część nie może być prawdą. Ale to bardziej przypadek, niż inteligencja.

     Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s