„Głupi Amerykanie” – dlaczego Polacy mają innych za głupków?

📚Jeśli tak jak ja uwielbiacie audiobooki 📚 – skorzystajcie z LINKa do 2 całkowicie darmowych 📕📗w serwisie Audible, z którego korzystam od lat:
👉https://tinyurl.com/y7qg88ke

MOJA STRONA:
👉 http://www.ZyciePodPalmami.com

FACEBOOKOWA GRUPA:
👉 http://www.facebook.com/groups/zyciepodpalmami/

KONTAKT:
👉 https://zyciepodpalmami.com/kontakt/


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

6 myśli w temacie “„Głupi Amerykanie” – dlaczego Polacy mają innych za głupków?”

 1. Dlaczego uważasz że tym 10 % podcina się skrzydła? Na czym to według Ciebie polega?
  Bardzo lubię Twój blog i uważam, że jeżeli ktoś chce zaistnieć tam gdzie chce, mając określoną wiedzę, kompetencje i poczucie własnej wartości to wszystko się układa po jego myśli ☺️

  Polubienie

  1. Z punktu widzenia psychologii nie 🙂 ja wiem ze teraz tak popularne są te wschodnie mądrości mówiące o „szczęściu z wnętrza” ale ja widzę co innego. Sama póki żyłam w Polsce to byłam strasznie stłumiona polska kultura właśnie. Wiec to kim jesteśmy to raz, a nasze otoczenie to dwa i te rzeczy są od siebie zależne.

   Dlatego tak często wspominam o tym ze najważniejsza rzeczą warunkujaca nasze szczęście jest nasze otoczenie, społeczność w której żyjemy. Ona na nas wpływa i to drastycznie. Bo najzwyczajniej kopiujemy zachowania innych.

   Przykładowo powiedz w Polsce ze nie pijesz alkoholu – zaczną się głupie pytania dlaczego i wymuszanie „No ze mną się nie napijesz”? Powiedz ze np. ktoś wg ciebie nie nadaje się na jakieś stanowisko bo pije a uznają cię za wariata. Dlaczego? Bo „wszyscy piją”. To są kulturowe uwarunkowania.

   To tylko przykład, ja nie mam nic przeciwko piciu ale łatwo go zrozumieć bo właśnie „pijemy” i uznajemy to za coś „normalneg 😀

   Polubienie

   1. No jeżeli ktoś zwraca uwagę na otoczenie, kulturę i jakiekolwiek cudze zachowania czy wartości a nie propagowanie wyłącznie swoich to może mieć problem ☺️

    Polubienie

    1. To nie jest kwestia zwracania uwagi. To jest kwestia czystej psychiki ludzkiej. Jesteśmy zwierzętami stadnymi. Czy nam się to podoba czy nie – przejmujemy zachowania innych. Ale widać skalę tego zjawiska dopiero gdy przenosimy się do innych kultur, szczególnie zupełnie różnych od wcześniejszych. Wtedy dopiero widać co otoczenie robi z człowiekiem, nawet jeśli człowiek jest naiwny i myśli, że to nie ma wpływu. Nie wyłapiesz tych zmian jeśli nie emigrujesz i nie potrafisz zaobserwować swoich zachowań w różnych kręgach.

     Polubienie

     1. Niewątpliwie masz rację bo przecież tyle lat jesteś na emigracji. Piszę głownie o sobie bedąc w Polsce. Nie wiem, ale nigdy nie miałam potrzeby dostosowywania się do otoczenia czy też naśladowania kogoś w jakimkolwiek zakresie.

      Polubienie

      1. Zgadza się, tego się nie czuje.
       Ja często opowiadam anegdotkę: jak przyjechałam na Karaiby to byłam „nasiąknięta” niemiecką kulturą efektywności. I się nie mogłam nadziwić jak „leniwi” tu są ludzie. I się śmiałam, że „o boże nie minie rok a ja też taka będę!”
       I rok później organizowałam imprezy na które potem zapominałam przyjść…

       Polubienie

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s