Jak być wolnym człowiekiem na przykładzie Jordana Petersona

Jordan Peterson jest niesamowicie doświadczonym psychologiem z własnymi tezami i ideami, które rewolucjonizują aktualnie cały świat. Bardzo ważnym elementem jego sukcesu jest wolność jaką sobie dał i jego podejście do życia.

Moje podejścia jest niemalże identyczne. Moje wnioski co do rzeczywistości i ludzi – również. Czy to przypadek, że obydwoje studiujemy psychologię ludzką, zachowania społeczne i totalitaryzm?

Nie sądzę.

Jesteś tym co jesz. Również w kwestii umysłu.

To, że dziś mogę o sobie powiedzieć „wolny człek” jest efektem bardzo długiego procesu zmian i testowania różnych spojrzeń na rzeczywistość. To proces poszukiwania siebie samego. I w tym procesie nieuniknione jest posiłkowanie się ideami innych.

Twój sukces życiowy zależy od tego czym się karmisz. Dosłownie i w przenośni.

Dlatego tak ważne jest wybierać sobie odpowiednich nauczycieli w życiu. Tych, którzy jak ja to mówię „walk the talk”, którzy sami podążają lub podążali ścieżkami, które nam wskazują. Którzy są pewni siebie, szczerzy, autentyczni i zintegrowani. Czyli tacy, którzy robią to co mówią. A nie tylko mówią.

Cała reszta to tylko marketerzy, próbujący Wam wcisnąć idee, które nie działają w praktyce. Próbujący Was namówić do czegoś, czego sami nie stosują. Uważajcie na takich cwaniaków.

Książka Jordan’a Peterson’a w tym temacie, którą bardzo serdecznie polecam każdemu (przesłuchać czy przeczytać kilka razy najlepiej!) to: „12 Rules for Life” czyli „12 Zasad Życiowych”. Omawiałam ją w tym filmiku: KLIK.

Jeśli tak jak ja uwielbiacie audiobooki 📚 – skorzystajcie z LINKa do 2 całkowicie darmowych 📕📗w serwisie Audible, z którego korzystam od lat:
👉https://tinyurl.com/y7qg88ke


O MNIE

Mam na imię Katarzyna, jestem architektem i od kilku lat mieszkam na Karaibach. O tym jak i dlaczego zmieniłam swoje życie dowiesz się ze strony „O MNIE”.

Skomentuj:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s