O mnie

Z zawodu architekt z zamiłowaniem do psychologii, pasją do podróżowania i języków obcych. Od kilku lat mieszkam i pracuję na Karaibach – na jednym z najpiękniejszych na świecie archipelagów.

Jak się tu znalazłam?


To efekt kilku poważnych decyzji życiowych, ale przede wszystkim zaufania do tego, że nasza intuicja nigdy nas nie myli. W wieku 30 lat, pomimo sukcesów zawodowych i prywatnych czułam się zmęczona europejskim stylem życia i szeroko pojętą gonitwą za pieniądzem„.

Z minimum oszczędności, ale maksimum doświadczeń i jedną walizką wybrałam się na drugi koniec świata. Bez planów, bez oczekiwań, bez pracy, bez większej znajomości języka i… bez zielonego pojęcia, dlaczego...

To, co wyglądało na zwykłą chęć odetchnięcia od smogu codzienności, szybko przemieniło się w fascynującą podróż, która im dłużej trwa, tym bardziej wciąga, ciekawi i inspiruje.

Podróż, w której razem z odkrywaniem kolejnych skarbów tego miejsca, odkrywa się również swoją własną naturę. Podróż, podczas której dowiedziałam się o sobie i świecie więcej, niż przez całe moje wcześniejsze życie. Podróż, która sprawiła, że zbudowałam życie, od którego nie potrzebuję wakacji… 

Jestem tu nie tylko ze względu na ilość słońca, ale również na to jak bezstresowe i spokojne jest życie w tym miejscu. Ze względu na to jak ludzie skupiają się na cieszeniu się dniem, a nie na pracy i karierze, czy też swoim wyglądzie i innych pustych, nieistotnych w życiu rzeczach.

Na to jak dzika przyroda i średnio rozwinięta infrastruktura wymaga życia skromniejszego, ale za to pełniejszego i szczęśliwszego. Ale przede wszystkim ze względu na to ile uczy przebywanie w środowisku zupełnie innym niż nasze codzienne, z dala od najbliższych i przyjaciół. Na to jak zmienia się perspektywa na cały świat.

Jak wyglądać może „inne” życie, dlaczego podróże są warte każdych pieniędzy i jak realizować swoje nawet najbardziej szalone marzenia – inspiracja, motywacja do działania i rozwoju oraz informacje na temat życia na drugim końcu świata – taka jest podstawowa misja tego bloga.


Więcej na temat mojej historii dowiesz się z ebooka:

Książki, które polecam i źródła informacji, z których korzystam:

O karaibach, podróżach, zdrowym podejściu do życia i o tym jak spełniać swoje marzenia